Indicator in de kijker

Regelmatig plaatst MIRA een actuele indicator in de kijker. 

Een MIRA-indicator duidt aan, signaleert, verwijst naar en informeert over toestanden, activiteiten, verschijselen in het Vlaamse leefmilieu . Ze is beleidsrelevant, wetenschappelijk onderbouwd en meetbaar.

Misschien geeft deze ene indicator je zin in meer...

Overzicht indicatoren in de kijker

Transportstromen geeft de activiteit van de sector transport weer. Deze indicator komt tot stand aan de hand van de personenkilometers afgelegd met privé-voertuigen over de weg (auto en motor), met het openbaar vervoer over de weg (lijnbus en tram) en met de trein. De laatste drie jaar groeide het spoor het snelst. 

 

Link naar de indicator 'Evolutie temperatuur in Ukkel sinds midden 19e eeuw'. Bron: Paul Vyncke, seniorenNET.beEen verhoogde concentratie aan broeikasgassen in de atmosfeer zorgt voor een toename van de gemiddelde temperatuur op aarde met verschuiving van de klimaatgordels en wijzigingen in extreme weersfenomenen tot gevolg. Sinds het begin van de 20ste eeuw nam de gemiddelde oppervlaktetemperatuur op aarde toe met 0,74°C. Boven land bedroeg de stijging zelfs 1,0°C. Deze verandering is ongewoon. 

Link naar de indicator 'Dierlijke mestproductie in de lanbouw'. Bron: Pascal Vyncke, seniorenNet.beDe dierlijke mestproductie in de beroepslandbouw is de som van de mestproductie van runderen, varkens, pluimvee en overige dieren (schapen, geiten, paarden…). Een groot deel van deze productie kan binnen de goede landbouwpraktijken gebruikt worden om gewassen te bemesten. Enkel het deel van de mest dat niet milieuvriendelijk kan toegepast worden in de landbouw draagt bij tot het mestprobleem. De daling van het aantal dieren in de landbouw en verhoogde voedselefficiëntie verkleint het mestprobleem